Saç Dökülmesine Çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç ekimi gibi görünen bu sonuç tamamen mezoterapi ve uyguladığımız ilaç sonucudur.

Saç Dökülmesine Çözüm arayanlar için hazırladığımız bu yazıyı okuduğunuzda saç dökülmesinin sebebi ve bu sebebin ortadan kaldırılmasına bağlı olarak kellik tedavisi ile saç dökülmesine çözüm konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Saç dökülmesi öncelikle genetik yatkınlık dolayısıyla ortaya çıkan bir sorundur. Doğum ile bizlere ailemizden hediye edilen genlerimizin sonradan değiştirilmesi mümkün olmadığına göre bu sorunun çözümü için diğer yöntemlere başvurmaktan başka çare yoktur.

Peki saç dökülmesine çözüm nedir?

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Psikolojik, Metabolik, Hormonal veya biyokimyasal sorunlar nedeniyle ortaya çıkan kadın tipi saç dökülmesi karşısında çözüm öncesinde saçlar üzerinde detaylı bir inceleme yapılır. Örnek olarak aldığımız saçı mikroskopla incelemesini yaparak saçın durumu hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz. Daha sonra saç köklerinin bulunduğu kafa derisi üzerinde inceleme yapıyoruz. Daha sonra bu tespitlere dayalı olarak bir saç kökünün bulunduğu deriye uygulanmak üzere “kişiye özel” ilaç uygulaması yapıyoruz. Saç kökü için kafa derisine PRP, CGF, Mezoterapi ve ilaç kokteyleri ile beslenme sağlıyoruz. Böylece sağlıklı saç çıkışını sağlamak için gereken altyapıyı hazırlamış oluyoruz. Bu hazırlıklar sonunda size ait saçlarınız başınızdan çıkmaya başlıyor.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesine dönük olarak yapılan tedavi kadınlara nazaran daha kolay oluyor. Saç dökülmesine çözüm arayan hastalarımızın baş derisi mikroskop altında inceleniyor. Aynı zamanda bu inceleme sırasında deri esnekliği, hav tüylerinin olup olmadığına da ayrıntılı biçimde bakıyoruz. Saç derisi esnek, olgun saç teli ve hav tüylerinin bulunması halinde tedaviye karar veriyoruz. Aynı şekilde erkek tipi saç dökülmesine de PRP ve Mezoterapi uygulaması eşliğinde kişiye özel ilaç kokteylimizi uyguluyoruz.

Solisyon uygulamak tek başına yeterli değil. Meloxcin uygulayacağımız hastaların erken yaşta saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kaldığında tamamen kafasını kazıtıp tam kelliği seçmiş olması kalan saç köklerini ultraviyole ışınlarına terk etmesi anlamına geliyor. Bu durumdaki hastalardan şapka giymeyi tercih etmiş ve baş derisini güneşten korumuş hastalarımız çok daha hızlı saçlarına kavuşmaktadırlar.

 

Saç dökülmesine çare arayan bu hastamız uyguladığımız tedavi sonrasında harika sonuçlar aldı. Tedaviden itibaren 3 ay geçtiğinde saçlar bu hale gelmişti. Bu yüz güldüren sonuç tek değil. Pek çok güzel sonuçtan biri. Bu tedavi sonrasında hastanın kendi saç kökleri canlandığı ve yeni saç çıktığı için ekimdeki gibi estetik olmayan görüntüler de asla oluşmuyor.

Saç ektirmeyin saç dökülmesine çare var. Hemen bize ulaşın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir